Používaním stránok www.kevicka.kevar.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať kvalitné služby. Viac informácií nájdete v Zásadách na ochranu súkromia a osobných údajov.  Rozumiem

Životopis - Lucia Kevická, freestyle football

 
Zdieľať na facebook-u
 
 
 

Lucia Kevická sa narodila 1.6.1993 na Slovensku v Bratislave kde žije doteraz so svojimi rodičmi.

Vo svojom predškolskom veku až do dovŕšenia desiatich rokov života sa venovala modernej gymnastike v TJ Sokol Bratislava.

Tu získala ohybnosť, naučila sa pohybovej kultúre, získala správne držanie tela, naučila sa vystupovať pred obecenstvom.

 
 

V staršom školskom veku jej učarovala futbalová lopta a v priebehu asi dva a pol roka sa prepracovala do prvej ligy SR starších žiačok kde hrala za ŠK SLOVAN Bratislava pod vedením trénera Jasovského.

Prišlo však zranenie členka, ktoré jej nedovoľovalo sústavný tréning v takom rozsahu ako si to vyžadovala už táto prvoligová futbalová úroveň.

Bolo preto potrebné porozmýšľať ako svoje pohybové aktivity rozvíjať ďalej.

 
 

Ideálnym pokračovaním sa preto stal pre Luciu football freestyle, kde mohla naplno rozvinúť ako pohybové schopnosti získané v TJ Sokol, tak aj základnú prácu s futbalovou loptou ktorú sa naučila v ŠK Slovan.

Vlastným úsilím a iniciatívou vyhľadala ľudí, ktorí sa freestylom na Slovensku zaoberajú a sama sa vo voľnom čase dodnes venuje každodennému tréningu a vylepšovaniu jednotlivých artistických prvkov.

Popri štúdiu na Gymnáziu Grösslingová v Bratislave (odbor matematika) sa venuje tiež šachu, ktorý hrá za Šachový klub Dúbravan v Bratislave.

 
Sponzori
RedBull
Kevar
 
web - certifikáty

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!